środa, 13 sierpnia 2014

Lniane kwiaty

Kochani dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak w bardzo prosty sposób przygotować lniane kwiaty do naszych prac. Materiały niezbędne do ich wykonania znajdziecie w najnowszym Polish Kit Project

Co będzie nam potrzebne:
- paski lnu długie ok 15 -18 cm i szerokie ok. 3,5 cm.
- kawałeczki gazy ok 4 x 4 cm
- perełki, półperełki lub inne klejnociki :),
- coś co wykorzystamy do zabarwienia gazy lub lnu (mgiełka, kawa, herbata, farby wodne, tusz wodny - jednym słowem to czym akurat dysponujemy).

A teraz już zdjęcia i opis wykonania naszych kwiatuszków :)


Nasze paski lnu mogą zostać w naturalnym białym kolorze, ale jeżeli chcemy aby nasze kwiaty miały inne kolory możemy zabarwić je mgiełkami, tuszami wodnymi lub wykorzystać inne preparaty, którymi akurat dysponujemy. Najprostszym i najbardziej dostępnym jest wywar z herbaty lub kawy, w którym zanurzamy  nasze paski aż przybiorą odpowiedni kolor. Po wysuszeniu możemy je użyć do dalszej pracy.


 Paski materiału składamy na pół  tak jak to widać na zdjęciu niżej.
Złożony pasek przeszywamy - przy stronie cięć, na całej jego długości. Szyjemy tak aby ścieg był w miarę równomierny - ok 4-5 mm. Zostawiamy kawałek nitki, który potem ułatwi nam marszczenie kwiatka.
Kolejną czynnością jest nacięcie paska - również na całej długości. Tniemy brzeg przeciwległy do szycia, tak aby nie przeciąć nitek. Nasze nacięcia powinny mieć ok. 3 - 4 mm - ale nie musicie ich mierzyć linijką :). 
Chwytając za pozostawiony kawałek nitki, marszczymy nasz pasek. Na zdjęciu niżej widać co powinniśmy uzyskać po wykonaniu marszczenia.Łączymy przeciwległe brzegi kwiatka i zszywamy go przy samym środku.
 


 Po zszyciu równomiernie rozkładamy "płatki" - aby kwiatek miał ładny kształt.Na środek nakładamy klej - Magic albo inny, który nadaje się do klejenia tkaniny.Kolej na kawałeczek gazy, który wcześniej rozciągamy w palcach tak aby uwidocznić pojedyncze nitki. Kształtujemy ją na coś w rodzaju gniazdka. Dla kontrastu moja gaza została potraktowana mgiełką, ale jeżeli chcecie aby cały kwiatek był biały, możecie opuścić tę czynność.Na gazę znowu nakładamy klej, i przyklejamy perełki, półperełki lub inne ozdobniki :)Na koniec postrzępmy brzegi kwiatka - przytrzymując jego środek.
A niżej efekt naszych zmagań :).

Jeżeli podobają Ci się moje prace napisz do mnie ewaszubrakartki@gmail.com

20 komentarzy:

 1. śliczne!!! dzięki za kursik :)

  OdpowiedzUsuń
 2. genialne i bardzo proste :D muszę spróbować

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny kursik- skorzystam by wyrobić zalegające resztki lnu, bawełny i koronek ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, genialnie proste, a efekt świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super kurs! KIT kupiony będę działała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie proste, a jaki uroczy efekt końcowy. Bardzo mi się podobają:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. czyli... stokrotki, tudzież margerytki :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. CZAD mam trochę lnu i zastanawiałam się jak wykorzystac:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super kursik- prosto i czytelnie to wszystko pokazałaś! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne kwiatki i super kurs.
  Mój efekt jest tutaj:
  http://art-carta.blogspot.com/2014/08/pocienne-kwiaty.html

  OdpowiedzUsuń
 11. jaka ty pomysłowa kobieta

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne kwiaty, to niesamowite, że z tak prostych rzeczy, można wyczarować prawdziwe cuda. Ja ostatnio zrobiłam sztuczne drzewko.

  OdpowiedzUsuń